Anglia to taki kraj, w którym funkcjonuje bardzo dużo kancelarii specjalizujących się w odszkodowaniach. Co jak co, ale generalnie wszystkie kraje anglosaskie przodują jeżeli w grę wchodzą odszkodowania. To akurat bardzo dobra informacja dla takich Polaków, którzy mieszkają bądź mieszkali w Wielkiej Brytanii i najzwyczajniej w świecie zależy im na uzyskaniu odszkodowania. Byłoby wprost wspaniale, gdyby w naszym kraju panował taki klimat pod względem odszkodowań, to znaczy chodzi o to, że w Polsce w dalszym ciągu do tematu odszkodowań podchodzi się niejako po macoszemu. Polacy w dalszym ciągu nie zawsze znają ich prawa, nie bardzo wiedzą to, do kogo się zgłosić, prawo także jest niejasne, sądy pracują opieszale, na dodatek ubezpieczyciele są potężni. Wielka Brytania nie jest rajem, jeżeli ktoś nazywa UK rajem, to raczej nie zna do końca tego skrawka ziemi, ale mimo wszystko pod względem ubezpieczeń nie można wiele im zarzucić. W bardzo dużym skrócie – tak, jak najbardziej można starać się o odszkodowanie w UK. Najważniejsze jest to, aby wybrać kancelarię na odpowiednim poziomie, która będzie w stanie faktycznie nam pomóc.

Dobra kancelaria to taka, która pomaga Polakom w taki sposób, który jest całkowicie legalny oraz etyczny. To bardzo istotne, abyśmy nie byli wprowadzani w błąd, czymś niesamowicie istotnym jest to, abyśmy dostali możliwie jak najwyższe odszkodowanie. Niektórym kancelariom nie zależy raczej na tym, abyśmy dostali sowite odszkodowanie, ponieważ takie działania są czasochłonne. To poniekąd prawda – pamiętajmy jednak o tym, iż nie wszystkie kancelarie działają w taki sposób. Wszystkie kancelarie zaś, może nie wszystkie, ale jednak zdecydowana większość, działają na takiej oto zasadzie, iż wynagrodzenie biorą dla siebie na sam koniec. Biorą po prostu procent od odszkodowania – jaki procent? To już zależy, dowiemy się o tym na początku, więc nie obawiajmy się, że na sam koniec dowiemy się nagle, iż ów procent jest bardzo wysoki. Co prawda istnieją kancelarie, które biorą pieniądze na początku, ale nie wydaje się, aby korzystanie z ich usług miało w naszym przypadku sens – różnie to bywa, ale w większości przypadków najlepsza opcja to procent. Uważajmy tylko na to, aby ten procent nie był za wysoki, w końcu odszkodowanie zapewne nie będzie bardzo sowite, więc siłą rzeczy powinno nam na tym zależeć.

Pozostaje mieć nadzieję, że jeżeli jakiś Polak w UK miał do tej pory jakieś wątpliwości, nie miał całkowitej pewności, czy warto w jego przypadku ubiegać się o odszkodowanie, nie za bardzo wiedział także to, która kancelaria odszkodowawcza jest godna dużego zainteresowania, to dzięki temu tekstowi czegoś się dowiedział. Co jak co, ale naprawdę nie ma jakichkolwiek argumentów za tym, abyśmy darowali sobie ubieganie się o odszkodowanie. Przecież te pieniądze najzwyczajniej w świecie nam się należą. Nie są to może bardzo łatwe pieniądze, lecz poradzimy sobie. Bez większych problemów. Od czego mamy kancelarie odszkodowawcze?