Jeśli podczas pobytu na Wyspach – czy to w przypadku pracy czy zwykłej wycieczki turystycznej – będzie miał tam miejsce jakikolwiek wypadek nie z naszej winy, zgodnie z angielskim prawem i przepisami unijnymi możemy domagać się z tego względu odszkodowania. Oczywiście wypadek musi nieść za sobą zdrowotne lub materialne konsekwencje jak przykładowo potłuczenie ciała, szok psychiczny czy kompletnie zniszczony samochód. Dodatkowo na wszystko powinnyśmy mieć zebraną szczegółową dokumentację.

Aby uniknąć stresu i problemów związanych z całą biurokracją warto rozważyć opcję wynajęcia specjalnej kancelarii prawnej, która działa na polu odszkodowań w Anglii. Powierzając w jej ręce swoją sprawę nie będziemy się już musieli o nic martwić, a przy małej odrobinie szczęścia nie będziemy musieli nawet ponownie jechać do Anglii, aby złożyć zeznania czy brać udział w negocjacjach. Wszystkim zajmie się wynajęte przez nas biuro prawne.

Tutaj jednak rodzi się pytanie, które z nich wybrać, czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę i czym się sugerować podczas podejmowania decyzji. Większość kancelarii pracuje bowiem na tak zwany procent – suma ich wynagrodzenia jest procentem kwoty, jaką udało im się uzyskać z odszkodowania. Dodatkowo przed wyborem kancelarii prawnej trzeba sprawdzić jej adres (czy taki w ogóle istnienie, czy to faktycznie kancelaria a nie jednoosobowe biuro prawne) oraz numer telefonu – kontakt telefoniczny zawsze jest lepszy niż mailowy. Strona www pełniąca wizytówkę kancelarii nie jest co prawda obowiązkowa, ale na pewno dodaje renomy i wzbudza większe zaufanie. Jednak absolutną podstawą jest wpis do specjalnego rządowego rejestru – jeśli kancelaria go nie posiada, to z jej usług pod żadnym pozorem nie należy korzystać.