Temat odszkodowań w Anglii o ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Trudno jednak byłoby dziwić się takiemu stanowi rzeczy, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy dwa czynniki – po pierwsze to, jak wiele Polaków przebywa tam z przyczyn zarobkowych, po drugie zaś to, że wielu z nich nie posługuje się językiem angielskim na tyle sprawnie, by móc bez problemów porozumiewać się z tamtejszymi prawnikami – a pomoc radcy czy adwokata w takich sytuacjach jest przecież absolutnie niezbędna.

Polacy w Anglii o odszkodowania walczyć mogą z przeróżnych powodów – wśród nich przeważają jednak wypadki, które zdarzyły się w miejscu pracy, jak i te, które miały miejsce na drodze. To właśnie wypadki przy pracy oraz komunikacyjne stanowią zdecydowaną większość spraw, jakie nasi rodacy prowadzą przed angielskimi sądami o należne im odszkodowania. Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach w temacie odszkodowań zmieniło się naprawdę wiele i Polacy, którzy dotychczas z uwagi na ich sytuację materialną oraz nieznajomość języka musieli rezygnować z walki o swoje pieniądze, dziś mają znacznie szersze pole do działania.

O co chodzi?

Przede wszystkim o działalność firm, które powstając w UK coraz bardziej licznie, pomagają naszym rodakom w sądowych sporach – rzecz jasna w języku polskim. Ich usługi obejmują zarówno udzielanie porad prawnych i konsultacji, jak i reprezentowanie ich podczas rozpraw. Warto także rozwiać obawy tych, które nie chcą wytaczać spraw o odszkodowanie w strachu przed wysokimi kosztami, których w razie przegranej sprawy nie mieliby jak ponieść – otóż spora część firm tego typu pobiera je tylko wtedy, kiedy odszkodowanie zostanie przyznane, co przyczynia się niewątpliwie do naszego poczucia bezpieczeństwa. Jak widać zatem, walka o wypłatę odszkodowania na Wyspach Brytyjskich dla naszych rodaków nie jest już tak trudnym zadaniem, jakim była jeszcze kilka lat temu.