W ostatnich latach, głównie z uwagi na otwarcie granic i rynków pracy, coraz częściej wyjeżdżamy do innych krajów w celach zarobkowych. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, wszak tylko wjeżdżając za granicę możemy często zarobić naprawdę dobre pieniądze. Jest to atrakcyjne wyjście tym bardziej, że w Anglii, która najczęściej jest wybierana przez naszych rodaków jako cel zagranicznych, zarobkowych wyjazdów, pracę znajdzie dosłownie każdy – nie jest ważne, jakie posiada umiejętności i kwalifikacje – i liczyć może na wynagrodzenie rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych na miesiąc.

Zarobkowa emigracja ma jednak również i złe strony, czego najlepszym przykładem jest na pewno bariera językowa, z którą styla się wielu przyjeżdżających na Wyspy Polaków. O ile w na co dzień nie stwarza może ona problemów nie do przejścia, to jednak w pewnych sytuacjach może okazać się naprawdę poważnym problemem – oczywiście mowa tutaj o różnego rodzaju sprawach urzędowych i sądowych – w tym także ubieganiu się o odszkodowanie, które należne jest za wypadki przy pracy czy komunikacyjne – jak bowiem porozumieć się z angielskimi prawnikami, których pomoc jest w takich sytuacjach absolutnie niezbędna, jeśli po angielsku nie potrafimy zbyt wiele? Okazuje się jednak, że i to nie będzie problemem, z którym nie będziemy mogli sobie poradzić. Na brytyjskim rynku od pewnego czasu działają bowiem kancelarie, które specjalizują się właśnie w pomocy w walce o odszkodowania – nietrudno się domyśleć, że aby skorzystać z ich usług nie musimy wcale mówić po angielsku – fachową poradę uzyskamy w naszym ojczystym języku, co sprawi, że załatwienie całej sprawy i wygranie odszkodowania nie będzie już tak trudne. Dzięki pomocy takich firm łatwo uzyskamy odszkodowanie w Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, czy szkoda przytrafiła się nam w miejscu, gdzie pracujemy, czy też na drodze i gdziekolwiek indziej.

Ubiegasz się o odszkodowanie w UK? Nie jesteś zdany tylko na siebie

Polaków w UK jest, jak wiemy, coraz więcej. Przyciąga nas tam między innymi stosunkowa łatwość znalezienia zajęcia, a także niemałe płace, które na najniższym nawet stanowisku stanowią kilka krotność przeciętnej polskiej pensji – nic zatem dziwnego, że w poszukiwaniu pracy, na Wyspach pojawia się coraz więcej naszych rodaków.

Pomimo wielu dobrych stron takich wyjazdów, nie możemy jednak zapominać, że wiążą się z nimi również i zdecydowane wady. Z całą pewnością najważniejszą wśród nich jest bariera językowa, która wprawdzie codziennie nie daje może o sobie znać aż tak bardzo, to w pewnych przypadkach może być problemem bardzo trudnym do rozwiązania.

Na pewno do takich sytuacji zaliczyć można między innymi ubieganie się o odszkodowanie, o które na Wyspach Brytyjskich walczy ostatnimi czasy coraz więcej Polaków. Najczęściej sprawy o odszkodowanie prowadzone w brytyjskich sądach dotyczą przede wszystkim wypadków przy pracy – co zresztą nie jest rzeczą dziwną – a także wypadków komunikacyjnych. Nie oznacza to jednak, że tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chodzi o taką szkodę możemy ubiegać się o odszkodowanie – w ostatnich latach zakres szkód, przy których przysługuje nam odszkodowanie znacznie się rozszerzył – możemy przecież pozwać pracodawcę, jeśli nie zapewnił nam odpowiednich warunków pracy bądź jeśli nie traktował nas tak, jak na to zasługujemy.

Niezależnie od przyczyn, dla których ubiegamy się o należne nam przecież odszkodowanie w UK, będziemy mieli przed sobą zadanie o wiele łatwiejsze, jeśli tylko skorzystamy z usług firm adwokackich, które pomogą nam i udzielą fachowych rad w języku polskim – a takich kancelarii na Wyspach powstaje dość sporo, co rzecz jasna spowodowane jest przede rosnącą z roku na rok liczbą Polaków, jacy przyjeżdżają do Anglii.