Prawodawstwo w Wielkiej Brytanii choć dość skomplikowane to jednak wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które doznały wszelkiego rodzaju nieszczęśliwego wypadku. Odszkodowanie z tytułu szkód, które powstały w wyniku wypadków komunikacyjnych czy wszelkiego innego rodzaju, które miały na terenie UK właściwie przysługują każdej osobie, która nie z własnej winy stała się ofiarą tego zdarzenia.

Na przykładzie wypadku komunikacyjnego:

  • kierowca
  • pasażer
  • rowerzysta
  • motocyklista
  • pieszy.

Zatem bez względu na to, w której roli byłeś podczas wypadku zaistniałego nie z Twojej winy – masz prawo do odszkodowania z tego tytułu! Oczywiście cały czas mówimy o wypadkach mających miejsce na terenie Anglii. A więc bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów własnych – masz prawo do roszczeń.

Oczywiście nie odnosi się to jedynie do wypadków komunikacyjnych. Częstymi klientami kancelarii prawnych zajmującymi się sprawami dotyczącymi ubezpieczeń są osoby, które zostały poszkodowane w miejscu pracy. Wynika to najczęściej z powodu naruszenia prawa BHP, co jest solidną podstawą do starania się o odszkodowanie.

Masz prawo walczyć o odszkodowanie, jeśli tylko byłeś w miejscu pracy narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo wynikające z czyjegoś zaniedbania – tym bardziej jeśli mowa o obrażeniach cielesnych z tym związanych. Nie zasilaj szeregów mieszkających w Anglii Polaków, którzy nie potrafią zawalczyć o swoje – możliwości egzekwowania należnych Ci praw są liczne, wystarczy po nie sięgnąć i z nich skorzystać.