Jeśli podczas pobytu w Anglii przydarzył się nam wypadek drogowy, którego nie byliśmy sprawcami, niemal zawsze możemy liczyć na odszkodowanie za doznane uszkodzenia ciała.

Wypadki drogowe i ich przyczyny
Wynalezienie samochodu umożliwiło ludziom bardzo szybkie przemieszczanie się pomiędzy odległymi lokalizacjami. Jednak począwszy już od najdawniejszych czasów, wraz z wprowadzeniem na drogi aut, zaczęły pojawiać się wypadki. Wypadki, które często kończyły się śmiercią lub trwałym kalectwem kierowcy lub pasażerów. Obecnie mamy do dyspozycji znacznie bezpieczniejsze samochody, lecz pechowe zdarzenia nadal występują. Niedostosowanie prędkości do panujących na szosie warunków, jazda pod wpływem alkoholu czy rzadkie patrzenie w lusterka to zaledwie wierzchołek góry lodowej ich przyczyn.

Jednocześnie nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, a uczestnicząc w wypadku nie z własnej winy, warto zatroszczyć się o uzyskanie rekompensaty za ewentualne obrażenia ciała.

Kto może starać się o odszkodowanie za wypadek drogowy?
Choć osobą najczęściej zgłaszającą się po odszkodowanie w wyniku wypadku pozostaje kierowca pojazdu, to jednak nie tylko jemu przysługuje takie prawo. Zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu mogą bowiem otrzymać również pasażerowie.

Wypadki z udziałem jednośladów
Wbrew pozorom, poruszający się po angielskich drogach rowerzyści i motocykliści mają dokładnie taką samą możliwość uzyskania odszkodowania na skutek wypadku, co ich koledzy jeżdżący samochodami. Jednocześnie opcja otrzymania rekompensaty może być w ich przypadku znacznie bardzo istotna. Skutki drobnego zderzenia dwóch aut najczęściej ograniczają się do pogiętego metalu i popękanego plastiku. Tymczasem osoby poruszające się rowerem lub motocyklem mogą takie samo zdarzenie przypłacić życiem lub ciężkim kalectwem.

Wypadki z udziałem pieszych
Możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek drogowy w Anglii nie stanowi wyłącznej domeny poszkodowanych, którzy brali w nim udział wraz z pojazdem. Opcję taką posiadają bowiem także piesi.